
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Min Supply Voltage | 1 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Threshold Voltage | 1.434 V |
| Number of Voltages Monitored | 2 |
| Watchdog Timer | Watchdog |
| Reset | Manual Reset |
| Type | Voltage Supervisory |
| Reset Timeout | 130 ms |
| Accuracy | 1.5 % |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
Stock: 2521
Distributors
pcbx
Unit Price$2.11462
Ext.Price$2.11462
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.11462 | $2.11462 |
| 10 | $1.59055 | $15.90550 |
| 25 | $1.45886 | $36.47150 |
| 50 | $1.38468 | $69.23400 |
| 100 | $1.31427 | $131.42700 |
